Dönüşümlerinizi arttırın

SEO hizmeti ile sitenizin Google ve diğer arama motorlarında daha ön sıralarda yer almasını sağlayın.

Detaylı analiz ve raporlama

SEO sistemli bir uygulama sürecini gerektirir. Bu bakımdan araçlarımız içerisinde en gelişmiş teknolojileri bulunduruyor ve detaylı analizler yapıyoruz.

Gelişigüzel SEO düşünülemez. Elbette bunu size yapacak kötü niyetli kişiler olacaktır. Ancak biz SEO uygulamalarını genel olarak dijital pazarlama bileşenleri olarak görüyor ve uzun vadeli stratejilerle en iyi sonuçlara ulaşmak için detaylı protokoller uyguluyoruz. Sahip olduğumuz donanım ve bilgi seviyesinin yanı sıra SEO uygulamalarının kesin sonuçlara ulaşabilmesi için düzenli olarak Ar-ge yapıyoruz.

Düzenli izleme

SEO hizmeti verdiğimiz sitelerin izlemelerini rutin olarak yapıyor ve anlık değişimlere karşı derhal reaksiyon gösteriyoruz.

SEO uygulayıcılarının büyük kısmı, siteleri belirlenmiş periyotlarda test eder. Biz bu işi biraz daha sık yaparak, anlık olarak gerçekleşecek değişimleri derhal ele alıyoruz. Zira artık Google anlık sıralama değişimi yapabildiği gibi uygulamalara da hemen cevap verebiliyor.

Düzenli izleme

SEO hizmeti verdiğimiz sitelerin izlemelerini rutin olarak yapıyor ve anlık değişimlere karşı derhal reaksiyon gösteriyoruz. SEO uygulayıcılarının büyük kısmı, siteleri belirlenmiş periyotlarda test eder. Biz bu işi biraz daha sık yaparak, anlık olarak gerçekleşecek değişimleri derhal ele alıyoruz. Zira artık Google anlık sıralama değişimi yapabildiği gibi uygulamalara da hemen cevap verebiliyor.

Sonuçlar

Gerçekleştirdiğimiz SEO operasyonlarında ortalama aşağıdaki sonuçlara ulaşıyoruz

75%

DÖNÜŞÜM

90%

FAYDA/MALİYET

95%

TRAFİK ARTIŞI

100%

BEKLENTİ KARŞILAMA

Her ihtiyaç için farklı SEO çözümleri üretebiliyoruz

Kadromuzda, özel uzmanlık alanlarında yetkinleşmiş personeller görev alır. Sahip olduğumuz kurumsal hafıza ve Ar-ge alt yapımızı, size fayda olarak aktarırız.

Lokal SEO

Yerel arama sonuçlarında üst sıralarda yer almanızı sağlıyoruz.

Uluslarası SEO

Yabancı dillerde SEO uygulamaları ile dünyaya açılmanızı sağlıyoruz.

Sektörel SEO

Turizm, Sağlık, e-ticaret gibi özel uzmanlık alanlarında hizmet veriyoruz.

Marka Yönetimi

Marka bilinirliği artık SEO’nun ayrılmaz bir parçası. Markanızı dünyaya açıyoruz.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama motoru optimizasyonu; web sitelerinin Google, Bing ve Yandex gibi ortamlarda, arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını sağlayan uygulamaların genel ismidir. Search Engine Optimization (SEO) olarak da bilinen bu yöntemler, kapsamlı projelendirmeler üzerine inşa edilen uzun vadeli çalışmalardır. SEO; uzmanlık gerektiren, bireysel olarak sınırlı sonuçlar elde edilebilen çalışmalar bütünüdür. Tek bir kriteri bulunmayan ve arama motoru sağlayıcısı firmalar tarafından algoritmaları sürekli güncellenen seo kuralları, esasında gizli protokollerdir ve arama motorları tarafından ilan edilmezler. Geçmişte, sıklıkla istismar edilen SEO protokolleri, günümüzde Seo uzmanları tarafından keşfedilme yolu ile uygulanmaktadır. Elbette bu protokolleri binlerce uzman keşfetme durumunda olduğundan, global sonuçları erişmek mümkün olabilmektedir. Yalnız uygulamaların gerçekleştirilmesi noktasında, uzmanlık gerektiren sözler. Arama motoru optimizasyonu (seo) bilgisayar mühendisleri, yazılım uzmanları ve bilgi teknolojileri ile ilişkili diğer bölümleri profesyonelleri tarafından gerçekleştirilen uygulamalardır. İçerik yönetimi ve sosyal medya yönetimi gibi bileşenleri bulunan bu uygulamalar, birçok branştan uzmanın dahil olduğu çalışmalardır.

Arama motoru nedir?

Arama motoru hepimizin hemen her gün kullandığı google ve benzeri başvuru kaynaklarına verilen isimdir. İnternet sitelerini veritabanlarında toplayıp kullanıcıların aramalarına göre sonuçları listeleyen ve ücretsiz hizmet veren platformları arama motoru denir. Bu yapılar global tarama yaparak dünya üzerindeki tüm web sitelerine indexleyebileceği gibi, yalnızca veri tabanına özel olarak kayıt yaptıran siteleri de listeleyebilir. Google; her ne kadar Global hizmet veriyor olsa da halihazırda lokal arama sonuçlarını da listeler. Bir anahtar kelimenin hangi sitelerde tanınacağını tespit etmek için, site kullanıcının arama yaptı ülke ve hatta ili tespit ederek buna uygun arama sonuçlarını gösterir. Her şekilde arama motorları listeleme yaparken, arama motoru optimizasyonu kriterlerinin yerine getirilmiş olması durumuna göre siteleri sonuçlar içerisinde konumlandırır.

Arama motorları nasıl çalışır?

Arama motorları; internet etkinliğini sürekli takip edip, veri tabanlarına kayıtlı web sitelerini düzenli olarak indexlerine alarak sitelerin sonuçlarda görüntülenmesini sağlayan bir yazılım üzerinden çalışır. Ancak hangi sitenin arama sonuçlarında hangi sırada yer alacağı, bu yazılımın detay protokollerinde yer alan unsurlardır. Site sahiplerinin özel olarak çaba sarf ettikleri nokta tam olarak burasıdır. Arama sonuçlarında ileri sayfalarda yer almak çoğunlukla işe yaramaz. Kullanıcılar İlk birkaç sayfa dışındaki sonuçları nadiren inceler. Dolayısıyla site sahipleri için önemli olan arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmaktır. Ancak bu çok kolay bir işlem değildir. Bunu anlayabilmek için öncelikle motorlarının nasıl çalıştığını anlamak gerekir.

Arama motorları siteleri ziyaret ettiklerinde, içeriği test ederler. Bu test belli anahtar kelimelerin nasıl kullanıldığını anlamaya yöneliktir. Metinlerin ne ile ilgili olduğunu gösteren kodlar anahtar kelimelerdir. Metnin hazırlanmasında bu Anahtar kelimelerin çok özenli kullanılması ve arama motoru tarayıcıları tarafından algılanabilir olmasının sağlanması gerekir. Aksi halde, arama motoru siteyi ziyaret etti dahi metin ne ile ilgili olduğunu anlayamayacaktır. Anahtar kelimeler görseller için de kullanılır. Bir görselin ne ile ilgili olduğunu ifade eden anahtar kelimeler görselin başlığında ve “ALT” kodlarında gösterilir. Arama motoru tüm bu verileri toplar ve siteyi anlamlandırır. Bu süreç genel olarak tarama ve indexleme süreci olarak tanımlanır. Listeleme ve listedeki sıranın oluşumu ise birçok farklı kriterin bir araya geldiği özel protokollerdir. İşte arama motorları optimizasyonu tam da bu noktada devreye girecektir.

Arama motoru optimizasyonunda teknik kriterler

Bir sitenin arama motoru tarafından, güvenilir veya listelenebilir olarak adlandırılması için öncelikle sağlıklı çalışan bir alt yapıya sahip olması gerekir. Herhangi bir şekilde görsel olarak izlenebiliyor olsa da her sitenin arama sonuçlarında görüntülenmesi mümkün olmayabilir. Ya da teknik kriterleri yeterince yerine getirmeyen sitelerin üst sıralarda yer alması mümkün olmayabilir. Arama motoru optimizasyonu ilkeleri içerisindeki teknik kriterler, öncelikle sitenin kurulu olduğu sunucu veya barındırma hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde çalışıyor olması temeline dayanmaktadır. Sağlıklı bir barındırma hizmetiniz yok ise, siteniz arama motorları tarafından dikkate alınmayacaktır. En basit itibarla bu tür siteler arama sonuçlarında yükselemezler.

Dilediğiniz zaman mesaj gönderebilirsiniz çalışma saatlerimiz  dahilinde bizi arayabilir ve dilerseniz her zaman iletişim hattımıza sesli mesaj da bırakabilirsiniz. Size en hızlı şekilde döneriz.