Google’da yükselmek için ne yapılır?

Google’da yükselmek, esasında hiç de zor değildir. Öncelikle bunun için yapmanız gerekenlerin bir kısmının profesyonel teknik uğraşlar olduğunun altını çizmek gerekir. Bazı uygulamalar sitenizi iyileştireceği yerde, daha da kullanılmaz hale getirebilir. Bu sebeple etkinliğinizin profesyonel biçimde sürdürülmesi gereklidir. Google sıralaması alelade oluşan bir yapı değildir. Dünyanın en gelişmiş yapay zekası tarafından oluşturulan bu sıralama, yönetim tarafından belirlenen algoritmalar ışığında güncellenir. Yani Google sıralama kuralları değişkendir. Google’ı kandırılamaz yapan da aslında budur.

Google’da yükselmek için hile yapmayın. Bu durumda sitenizi bütünüyle yitirebilir, asla arama sonuçlarında yükselemezsiniz. Link satın almak, gizli metinler kullanmak ve kontrolsüz paravan blog uygulamalarını tercih etmek yıkıcıdır. Siz en iyisi bu işi bilen profesyonellerle çalışıp, işinizi garantiye alın. Ciddi gelirler elde edebilecek seviyeye ulaşmak mümkün iken, neden işinizi riske atasınız. Sabırla sonuca ulaşmak için makul maliyetlere katlanmak atacağınız en doğru adım olacaktır. Dilerseniz bizi arayabilir, Google’da yükselmek için size sunacağımız hizmet alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. 

Birinci Sıra İçin Ne Yapmalı?

Öncelikle; birinci sırayı gerçekten hak edip etmediğinizden emin olmalısınız. Eğer hacminiz bu kadar geniş değilse ve özellikle rekabetin yoğun olduğu sektörlerde yer alıyorsanız, bu asla mümkün olmayabilir. Global şirketlerle yarışırken, lokal bir firmanın en tepede olması zaten pek de mantıklı değildir. Ancak, ilk sayfada görüntülenmek elbette mümkündür. Bunun yanında listeleme sistemi artık lokal olarak görüntüleme yaptığından, kendi çevrenizde global firmaları da geçebilirsiniz. Ama elbette bunun için çok çalışmalısınız.

Hangi Kriterlere Göre Google’da ilk Sıra Olunur?

2015 yılına kadar öğrendiğiniz her şeyi unutun. Google artık backlink ve trafik satın alarak kandırabileceğiniz bir yapı değil. Hatta bunu yaparsanız, sistem size ağır cezalar verebilir ki, bu durumda bırakın birinci sayfayı 100. sayfada dahi çıkamayabilirsiniz. Aslında yapılması gerekenler gayet basit. Samimi olun ve hile yapmayın. Google ize hakkınızı verecektir. Tabii şu kriterleri de yerine getirmeniz gerekiyor.

 • Sağlıklı bir altyapı kurun
  Sitenizin kurulu olduğu sunucu, site yazılımının tüm ihtiyaçlarını karşılıyor olmalıdır. Hızlı yüklenen ve hedef kitlenize yakın konumda bulunan sunucuları tercih edin.
 • Dinamik site yazılımları kullanın
  CMS (WordPress, Joomla vb.) kullanılan sitelerin kod yapıları son derece güvenilirdir ve sürekli güncellemeler ile günün koşullarına kolayca ayak uydurabilir.
 • Kullanıcılara kolay erişebilecekleri bir site sunun
  Karmaşık olmayan bir site kurmanız çok önemlidir. Kullanıcılara her sayfaya kolay erişebilecekleri bir yapı sunun.
 • Özgün içerik kullanın
  Herhangi bir kaynaktan kopyalayacağınız metin veya görsellerle yapacağınız site çok hızlı bir şekilde google’dan silinir. Bu kurala dikkat edin.
 • Sürekli güncel kalın
  Google’ın hali hazırda kullanıcılardan istediği en önemli husus, güncellemedir. Sitenize uygun periyotlarda özgün metinler ekleyerek sitenizin kullanıcılar için faydalı olduğunu ispatlayın.
 • İçeriği Özgün tutun
  Sadece metin değil, video ve görsellerin de özgün olması gerekir.
 • Sosyalleşin
  Sektörünüz ne olursa olsun, gerçek kullanıcıların sizi takip etmesini sağlayın ve sosyal medya sistemlerinden en az birisinde aktif olun.
 • Güvenli bağlantı kullanın
  Sitenizin içeriği ne olursa olsun; https protokolü ile yayın yapın
 • CDN ve cloud gibi kullanıcı deneyimini artırmaya yönelik destekleri kullanın
  Content Delivery Network ve Cloud tabanlı yapılar, sitenizin daha sağlıklı çalışmasını, kesintisiz biçimde erişilebilmesini ve daha güvenli olmasını sağlar.
 • Sitenize bağlantılar sağlayın
  Sizinle ilgili harici kaynaklarda yayınlar oluşmasını sağlayın ve sitenizin isminden bahsedilmesi için girişimlerde bulunun. Ancak dikkat! bir kozmetik firmasından bahsedilen ortamın, inşaatla ilgili bir site olmaması gerekir. Kural “ilgili olmak”tır.

Bize Bırakın

Ya da, en iyisi siz bu işi bize bırakın. Sizin için site(ler)inizi Google’ın en sevdiği forma sokalım ve düzenli olrak takip edip, burada kalmalarını sağlayalım. Hemen arayın, Google’da ilk sıra hayallerinizi gerçekleştirmeye biraz daha yaklaşın. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, Google’da yükselmek aslında belli parametreler doğru biçidme uygulandığında hiç sorun değildir. Biz sizin için seo uyumlu makale, yazılım geliştirme, sunucu yönetimi, semantik uygulamalar ve diğer tüm alanlarda seo uygulamaları sunuyor, sıralamada ilk sıralarda yer almanız için mümkün olan tüm eylemleri gerçekleştiriyoruz. Binlerce mutlu müşterinin arasına katılmak ve sitelerinizi en ön sıralarda herkese ulaştırmak için bize şimdi ulaşın.