Web sitesi için makale

Web sitesi için makale, belkide siteniz için en elzem ihtiyaç. pekiyi neden web sitesi için makale ihtiyacınız var?
Web siteleri arama motorları tarafından kelimelerle anlamlandırılır. Web sitenizdeki resimler ve diğer içerik eğer metin içermiyorsa arama motorlarının dikkatini çekmez. Çünkü arama motorları resimlerin içinde ne olduğunu bilemez. Dahası arama motoru sitenizdeki metin sayısı azsa sitenizi değerli konuma almaz. Zira içi boş site bilgi vermeyecektir. Ve bilgi vermeyen site değerli değildir. Elbette arama motorlarında görüntülenmek istemiyorsanız buna ihtiyacınız olmayacaktır.

Elbette arama motorları sitenizin kıymetini sadece içeriğine göre belirlemez, ancak bu büyük bir etkendir.

Google Sizi Nasıl Bilir?

Web sitesi için makale yazdırmak sıradan bir işlem midir? Herhangi birisi sizin için makale yazabilir mi? Yazım kuralları özgün web içeriği söz konusu olduğunda dikkate alınmaz mı?

Açık konuşmak gerekirse, trend haline gelen her iş herkes tarafından yapılabilir gibi bir algı ülkemizde her sektörde söz konusudur. Çiğ köfte işi tutunca, herkes çiğ köfteci oluverir ki, işletme fakültesi moda olduğunda birçok kimse bu fakülte ne işe yarar diye sorgulamadan konuya atladı malumunuz. Yani biz o işi ne kadar yapabiliriz sorusundan ziyade, bu iş ne kazanadırır? sorusuna odaklanırız ve maalesef pek çoğumuz başarılı olamayız.

Son yıllarda özgün makale, web sitesi içeriği, web sitesi için makale ve diğer çeşitli isimlerle internet ortamında satışlar yapılır. Bu çok ciddi de bir ihtiyaçtır. Zira google sizi başka türlü indeksleyemez. Ama sahip olduğunuz metinler ne kadar işe yarıyor?

Satın aldığınız metinler;

• Özgün
• Okunabilir
• Yazım kurallarına uygun
• Kelime sayısı yeterli

olmalıdır. Bu kısmı hepimizin bildiği temel hususlar elbette. Ama mesela metnin anlamlı olması gerektiği parametresinden haberdar mısınız? Google yapay zekasının saçma metinleri algıladığını ve spam olarak işaretlediğini biliyor musunuz? Ayrıca, kullanıcının metnin bulunduğu sayfada ne kadar zaman geçirdiği de metnin ne kadar mantıklı olduğunu hemen gösterir.

Tabii tüm bunların dışında, çok kötü bir dille yazılmış, cümlelerde kopukluklar olan bir metin; itibarınıza zarar verir. Seo metni okunmaz demeyin. Seo sıralamasında yükselmeye çalışırken gerçek müşterileri yitirmeniz de kuvvetle muhtemel.

Hatta, bazen kimi yazarlar konudan çok uzak olduklarından teknik konularda oldukça yanlış ifadeler kullanıp başınızı derde sokabilir bile. Unutmayın ki, metni yazanın bu noktada sorumlu tutulması pek de mümkün değildir. Herhani bir adli durumda sorumlu siz olacaksınız. Örneğin, tıbbi konularda bilgi verirken Sağlık bakanlığı hükümlerine uyulmalı, ticari bilgilendirme metinleri iş etiğine uygun biçimde yazılmalıdır.

Web sitesi için makale nasıl olmalı?

Web sitesi için makale, anlamlı olmalı ve bir konudan bahsetmelidir. Anahtar kelimeler içermeli ve kelimeler anlattığı konuyu vurgulamalıdır. Elbette metin sadece arama kelimelerinin yer aldığı, anlam ifade etmeyen bir metinse arama motoru tarafından spam olarak algılanır ve indekse alınmaz.

Web sitesi makalesi her bir başlık için en az 300 kelime barındırmalı, anahtar kelimeler seo kurallarına uygun biçimde, başlık ve içerikte yer almalıdır. Anahtar kelimeler vurgulanırsa arama motorları tarafından öncelikli arama kelimesi olarak kullanılacaktır.

Devamlı güncellenen, yani devamlı makale girişi yapılan sitelerin arama motorlarındaki görünürlüğü artar. Bu nedenle günlük veya haftalık periyotlarda sitelerin yeni yazılar eklenerek güncel tutulması tavsiye edilir.

Elbette sitenizin sadece arama motorları tarafından görünürlüğün yanında, kullanıcılara da anlam ifade eden içerikler gereklidir. Web sitesi için makale yazmak için, sadece teknik koşulları dikkate alırsanız, ciddi anlam kayıpları, cümle düşüklükleri, gereksiz kelimelerle dolu bir metin ortaya koymuş olursunuz. Yani “web sitesi için seo uyumlu makale” ön koşulu ile, anlamlı ve kullanıcıları tatmin eden yazıları ortaya koymanız gereklidir.

Biz, web sitesi için makale hazırlarken, sitenin ve/veya konu başlığının ne olduğunu iyice öğrenip, anlam bütünlüğü, yazım kuralları ve yazım diline yüksek hassasiyet gösteriyor ve kullanıcıların sizi google’da bulması kadar, sizi sık kullanılanlara da eklemesini de önemli buluyoruz.

Makalelerimiz dilerseniz adetli alabileceğiniz gibi, bizimle düzenli makale anlaşması da yapabilirsiniz. Sizi listemizde dahil eder, talep edeceğiniz periyotlarda sitenize metin beslemesi yapabiliriz.

Web sitesi için makale yazmakla uğraşmayın, bize bırakın, rahat edin…