SEO Uyumlu Makale programı

SEO uyumlu içerik oluşturmaya başlamak ister misiniz? İşte hedef kitleniz ve arama motorlarınız için daha iyi içerik yazmanıza yardımcı olacak birkaç SEO yazma aracı.

Ama öncelikle bir konuya değinelim; bir yazılım metin yazmanızı sağlayabilir mi? Ne demek istediğimizi anlayamamış olanlar için başlığı biraz daha açalım. Metin yazmak nedir? SEO kuralları, genel-geçer metin üretme kurallarından farklı mıdır? Ne için yazıyoruz? Gelin birlikte metin ve yazılım ilişkisine biraz değinelim.

Metin ve Yazılım İlişkisi

SEO içerik hazırlama konusu, bir çok kime için mekanik bir eylem gibi görünür. Kelimeler Google kurallarına göre sıralanır ve makale üretilir gibi bir yargı bütünüyle yanlıştır. Zira bu metinler okunabilir olmak durumundadır, çünkü bu metinler gerçek insanlar tarafından okunacaktır.

Geçmişte, Google’ı manipüle edip, sıralama almak ve bir şekilde müşteriye ulaşmak stratejisi bir ölçüde faydalı sayılıyordu. Ancak artık hiçbir arama motoru, okunabilirlik özellikleri olmayan, mekanik; yani yazılımlar tarafından üretilmiş metinleri dikkate almaz. Hatta bu metinler cezalandırılır.

Seo makale programı olarak kullanacağınız yazılımları, gerçek anlamda metin üretiyor olduğunuzdan emin olduktan sonra kullanmanız bu nedenle gereklidir. Eğer iyi bir içeriği, herhangi bir şekilde üretemiyorsanız, öncelikle bu yetinizi güçlendirmeniz şarttır.

Firma sahipleri veya site sahipleri, bunu kendileri yapabileceklerini düşünüyor olsalar da, aslında durum tam olarak böyle değildir. Nasıl ki, herhangi birisi kitap yazamıyor veya bir gazetede köşe yazarı olamıyor ise, reklam metni veya site içeriği de üretemez. Zaten bizim gibi firmalar, bu sebeple pazarlama tarihinin başından beri vardır ve günümüzde işler biraz daha ciddi boyuta ulaşmış durumadır.

İşleri profesyonel biçimde sürdürmek isteyenler için SEO Uyumlu Makale linkimizde, konu ile bilgi veriyor ve nitelikli metinlere ulaşabilmeniz için size hizmet sunuyoruz.

seo makale yazılımı

Bugün Google bizi her zamankinden daha iyi anlasa da (bu arada bu her gün için geçerli), sıralamaya giren içerik oluşturmak sadece iyi bir kopya yazmaktan çok daha fazlasıdır.

Elbette, yine de iyi bir kopya yazmanız gerekiyor.

Ayrıca, anahtar kelime ve rakip araştırmanızı yapın, HTML etiketlerini optimize edin ve şemayı kullanın – liste 700 puana kadar uzanır.

Burada sunulan araçlar, tüm hareketli parçaları takip etmenize yardımcı olacaktır.

Buradaki her araç, içeriğinizin optimizasyonu, okunabilirliği veya her ikisiyle aynı anda ilgilenen güvenilir bir müttefiktir.

SEMrush Writing Assistant

SEMrush, genel olarak SEO endüstrisinin temel dayanaklarından biridir.

Sıralamak istediğiniz anahtar kelimeleri girin ve metninizi yazmaya başlayın.

SEMrush, metninizi 4 ana alana böler:

  • SEO
  • Özgünlük
  • Ses tonu
  • Okunabilirlik

Daha sonra, bu unsurların her birini nasıl iyileştireceğiniz konusunda size tavsiyelerde bulunur.

Yazma Asistanı, size optimizasyon tavsiyesi vermek için SEMrush’un müthiş SEO kaynaklarını kullanır.

Hedef anahtar kelimelerinizi başlığınıza eklemenizi hatırlatmaktan, metninizi zenginleştirmek için ek anahtar kelimeler önermeye kadar her şey ele alınacaktır.

Yoast

Yoast, şu anda dünyanın en büyük WordPress SEO eklentisidir. SEO içerik oluşturma araçları, bir dizi SEO tavsiyesi ve yazma işlemcisi özelliklerini birleştirir.

SEMrush gibi, bu bir bulut hizmetidir, böylece istediğiniz zaman girip yazmaya başlayabilirsiniz. Yazma Asistanının aksine, Yoast size çok sayıda ücretsiz SEO tavsiyesi veriyor.

Yoast’ın Gerçek Zamanlı İçerik Analizini kullanarak, mükemmel başlığınızı ve meta açıklamanızı oluşturabilir ve düzenleyebilir ve bunların SERP’de nasıl görüneceklerini hemen görebilirsiniz.

Bazı entegre sayfa analizleriyle birleştirildiğinde, anında metin analizi ve düzenleme için en iyi araçlardan biridir.

WebSite Auditor İçerik Düzenleyicisi

İçerik Editörü, özünde, WebSite Auditor’ın SEO yetenekleriyle geliştirilmiş bir kelime işlemcidir (açıklama: bu, şirketim SEO PowerSuite tarafından oluşturulmuş bir araçtır).

Gelecekteki sayfanızı yazarken, bazı önemli SEO işaretçileri alacaksınız.

Başlığınızı ve meta açıklamanızı doldururken, örnek bir SERP alırsınız. Başlığınızın ve Meta açıklamanızın nasıl görüneceğini göreceksiniz ve en büyük niş rakiplerinizin kendilerini nasıl doldurduklarına dair bir fikir edineceksiniz. Bu şekilde, HTML etiketlerinizi en iyi SEO uygulamalarını takip edecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Her zaman kullanılabilen bir anahtar kelime sayacı vardır ve tüm hedef anahtar kelimelerinizi ekleyip eklemediğinizi kontrol etmenizi sağlar.

Yazmakta olduğunuz sayfa, sayfa içi SEO sorunları açısından da sürekli olarak denetleniyor ve gözden kaçırdığınız sorunlar ve bunları çözmenin en iyi yollarıyla karşılaşıyorsunuz.

Ve uygun içerik oluşturma için rakip araştırması çok önemli olduğundan, elinizin altında otomatik olarak seçilmiş ve tamamen özelleştirilebilir bir niş rakipler listesi de olacak.

KWFinder

KWFinder, SEO’yu “SEO Yazımı” na yerleştiren araçlardan biridir. Onu anahtar kelime araştırması için harika bir araç yapan şey, yalnızca bir dizi anahtar kelime önerisi sunması değildir.

Bunu harika yapan şey, size kesin arama hacmi, TBM maliyetleri ve seçtiğiniz anahtar kelimenin popülerliğinin zaman içinde nasıl değiştiği gibi bazı kapsamlı anahtar kelime verileri sağlamasıdır.

Ayrıca, anahtar kelimeniz için mevcut SERP’ye genel bir bakış sunarak size SEO metodolojisini en iyiden çalma fırsatı verir.

Bu ve benzeri diğer araçları kullanarak SEO uyumlu içerik üretiminizi daha pratik hale getirebilirsiniz. Yoast, KWFinder, SEMRush ve daha çok seçeneği kolaylıkla görebilir ve bunların üzerine alıştırmalar yaparak SEO işlevlerinizi geliştirebilirsiniz.