Seo Uyumlu İçerik

Bloğunuz veya web siteniz için kaliteli içerik geliştirirken dikkat edilmesi gereken iki önemli husus vardır: Birincisi, etkileşime girecek, eğlendirecek ve nihayetinde dönüşümleri artıracak kaliteli içeriğin nasıl oluşturulacağıdır. İkincisi ise, bu içeriğin geniş bir izleyici kitlesine nasıl sunulacağıdır. Web trafiğinin çoğunluğu arama motorlarından geldiğinden, arama görünürlüğü için optimize edilmiş içerik oluşturmak, adınızı internette duyurmanın en iyi yollarından biridir. Geleneksel pazarlama da bu iki önemli husus farklı değerlendirilir. Fakat SEO açısından zengin içerikler iki faktörü de harmanlanmış şekilde sunulmaktadır.

Bu hedefler kaliteli içerik ve yüksek arama görünürlüğü birbiriyle çelişiyor gibi görünse de, pazarlama başarısı için bunları bütünsel bir hedefin parçası olarak görmeye başlamak hayati önem taşır. İçeriğiniz iyi yazılmış, dinamik ve hedef kitleniz için değerli bilgilerle dolu olmalıdır fakat bu da yeterli değildir. Bunun sebebi yüklediğiniz içeriklerin de görünür olmasıdır.

kaliteli içerik nasıl yazılır?

Bir içeriği iyi yapan nedir?

Bir Seo içeriğinin etkili olması birçok açıdan çok önemlidir. Etkileyici içerikler oluşturmak için dikkat edilmesi gereken durumlardan bazıları şunlardır:

Somut örnekler kullanın

Güçlü ve altı dolu örneklerle yazılan yazı oldukça güçlü bir etki bırakmaktadır. Bir ürünün başarısından bahsederken veya bir müşterinin hikayesine odaklanırken örnek olay incelemelerini kullanarak tamamen teorik olmaktan kaçının. Okuyucunuza bir referans çerçevesi vermek için haberlerde veya popüler kültürde bağlantı noktaları bulun. Bu somut hikayeler onlarla gerçeklerden veya sayılardan daha uzun süre kalacaktır.

Sesini saklamayın

Markanız için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri ona benzersiz bir ses vermektir. Komik olmaktan korkmayın (eğer komikseniz), tuhaf, hatta biraz tuhaf. Sizin gibi gelip gelmediğini görmek için parçayı yüksek sesle okumak faydalı olabilir. Sektörünüze uygun profesyonellik standardına uymanız gerekir, ancak ne kadar insan gibi konuşursanız, yeniden yayınlayarak, yorum yaparak ve son olarak hizmetinizi veya ürününüzü satın alarak o kadar çok insan sizinle etkileşim kurmak isteyecektir.

Hedef kitlenizi tanıyın

Hitap ettiğiniz kişiye uygun bir dil seçtiğinizden emin olun. Daha geniş bir kitle için yazıyorsanız, jargondan uzak durun. Paragrafları kısa ve yerinde tutun ve anlaşılması zor materyalleri sindirilebilir kavramlara ayırın. Çalışmayı aydınlatmaya yardımcı olacak örneklere bağlantılar ekleyin. Son olarak, en ciddi eleştirmeniniz olun: revize edin, revize edin ve tekrar revize edin. Karşı konulamaz bulduğunuz fikirleri daire içine alın ve diğer her şeyi kesin. Ne kadar odaklanırsanız, işinizden o kadar çok kazanabilir.

İyi SEO dostu içerik oluşturmanın bazı yolları şunlardır

Organik seçin: İçeriklerinize son derece görünür, popüler SEO anahtar kelimeleri eklemek, önerilerinizi artırmanın en iyi yollarından biridir. Önemli uyarı: Bu anahtar kelimelerin, konuya organik gelecek şekilde dahil edilmesi gerekir. Göze çarpmamalı veya okuyucu için rahatsız edici olmamalıdır. Okurlar, özellikle dijital dünyada çok fazla zaman geçirenler, çalışmanızı görünürlüğü artıracağını umduğunuz kelimelerle doldurup doldurmadığınızı son derece anlayabilirler.

Anahtar kelime yerleştirme

Anahtar kelimelerin SEO içeriklerinizdeki yerleşimini başlıklarınıza ve alt başlıklarınıza ekleyerek optimize ettiğinizden emin olun. Bir anahtar kelime hiyerarşisi oluşturun ve en çok aramayı en baştan üretin. Başlıkta en önemli anahtar kelimelerinizi kullandığınızdan emin olun.

Şunu canlandırın

Sayfanızın görsel aramalarında da görünmesi için alternatif metin içeren görseller ekleyin. Görüntüler ayrıca metni dinamik bir şekilde bölecektir. Görüntü odaklı içerik, dijital bir pazarlama tekniği olarak gittikçe daha fazla oynanıyor ve özellikle viral içeriğe uygun hale geliyor.

Bu ipuçlarını göz önünde bulundurarak, kısa sürede daha yüksek bir SEO sıralamasına gitmelisiniz ve aynı zamanda kaliteli bir içerik sağlayıcı olarak itibarınızı artıracaksınız.