Web yönetimi abonelik sistemimiz Dünya’da bir ilktir ve sizi büyük bir yükten kurtarır.

Web siteniz işiniz veya amatör uğraşlarınız için ciddi önem taşıyor. Ayakta tutulması ve güncellenmesi gerekiyor, Arama motoru optimizasyonu, içerik girişi, tasarım düzenlenmesi, sunucu veya hosting yönetimi yapılması gerekiyor. Yani web siteniz aslında bir organizma ve devamlı ilgi bekliyor.

Pekiyi sizin buna ayıracak zamanınız var mı? Daha önemlisi bu noktaların tamamına hakim olacak teknik bilgi ve deneyiminiz var mı? Hızla gelişen teknolojik dünya’da teknoloji yöneticileri dahi her konuya hakim olamaz, hatta kendi alanlarında bile okumak ve araştırmak zorunda kalırken, sizin amatör olarak başarılı olabileceğinizi düşünüyor musunuz?

Kısmen mümkündür. Sitenizi hazır site şablonları kullanarak kurabilir, hatta ücretli tema ve eklentiler kullanarak oldukça göz alıcı bir noktaya getirebilirsiniz. Pekiyi, mesela sitenizin barındırıldığı suncu’nun sizin sitenizin ihtiyaçlarına cevap verip veremediğini veya hangi eklentilere ihtiyacı olduğunu tespit edebilir misiniz? Hosting firmaları bu konuda destek vermezler, size “ne istediğinizi” sorarla. Pekiyi siz ne istediğinizi biliyor musunuz? Örneğin, iletişim linkinizdeki harita neden görünmüyor? Veya siteniz neden 10-15 saniyede açılıyor. En önemlisi; neden arama sonuçlarında çıkmıyorsunuz?

Ama genel olarak web sitenizi kendi kendinize tam anlamıyla yönetmeniz hemen hemen mümkün değildir.

Sıkça yapılan hatalar

Ben Seo yaparım, ne olacak, link alırsın olur biter…

İşte şimdi yandınız. Seo sadece link parametresi ile işlemez. Üstelik google satın alınan linkleri kısa sürede tespit eder ve sizi spam yapmak suçundan cezalandırır. Hem de ebediyen google dan silinmeye varabilecek kadar ciddi cezalarla. Link almak hiledir. Hele ki altyapısı yetersiz, kötü kodlanmış, içeriği boş bir site binlerce link alıyorsa, başı kısa zamanda beleye girer.

Ne gerek var sunucu yöneticisine, ben kendim yaparım…

Buyrun. Mesela TCR yönlendirmesini yapmaya çalışın. Veya SSH yordamıyla, PHP.INI dosyanıza yeni kaynak kullanımı değerleri girin.

Sunucu yönetimi sandığınız gibi bir iş değildir. İyi derecede sistem bilgisine ve yazılım diline hakimiyet gerektirir. Kendi başınıza yapamazsınız…

Hazır web siteleri var, alırım biter…

Evet hazır sitelerden alacaksınız zaten. Ama hazır siteler sizin aklınızı okuyup, istediğiniz tasarımı kendi başına oluşturmazlar. Sizin onlara biçim vermeniz gerekir. Bütün hazır siteler ilk kurulduklarında, boş bir ekran ve bir sürü sekmesi olan bir yönetim panelinden oluşur…

Kırk yılın başı işlem yapacağım diye, aylık para mı ödeyeceğim?

Hiç bir internet sitesinde kırk yılın başı işlem yapılmaz. En azından 10 günlük periyodlarla yönetim eylemi gerçekleşmeyen siteler, indexlerden silinir ve etkisiz hale gelirler. Kaldı ki, sizin siteniz dururken, sunucular devamlı değişir, siz de sunucuların sistemine ayak uydurmak için sitenizin başında olmak zorundasınız.

Abonelik Sistemi Nasıl İşliyor?

Bunu sitenizin sigortası gibi düşünün. Ortaya çıkacak sorunun büyüklüğü ve içeriği ne olursa olsun , bizim korumamız altında olacaksınız. Üstelik sorun olmasa bile, dilediğiniz zaman keyfi tasarım uygulamalarınız için bile ayda 20 isteğe kadar bize ulaşabilirsiniz. Elbette bu 20 istek keyfi eylemler içindir, site sorunlarında adet ve işlem sınırlaması bulunmamaktadır.

Temel iş ve işlemlerin tümü, rutinimize dahildir. Bunun dışında örneğin yeni bir logo eklenmesi, bir metnin değiştirilmesi, bir menünün değiştirilmesi gibi işlemler bu 20 işlem sınırına girmektedir. Aşağıdaki işlem tablomuzda hangi hizmetlerin nasıl ücretlendirildiğini göreceksiniz.

AYLIK PERİYODİK ÖDEME

Ödeme içinde Geçerli Rutin hizmetler:

 • Günlük sunucu kontrolü
 • Haftalık sunucu sağlık kontrolü
 • Düzenli güvenlik kontrolü
 • Haftalık Seo analizi
 • 6 gün aralıkla site güncellemesi (içerik ekleme, blog post vb.)
 • Düzenli anahtar kelime analizi
 • Kod ve kaynak yapısı kontrolü ve düzenlemesi (olası sorunlar)
 • Gerekli Seo aracı güncellemeleri
 • Düzenli altyapı kontrolü ve güncellemesi
 • Aylık dns kontrolleri ve domain sağlığı kontrolleri
 • Standart Seo Hizmeti (Bilgi isteyiniz)
 • 7×24 sınırsız teknik destek (ticket ve eposta ile)
 • Pts-Cuma, 10:00 – 20:00 saatleri arasında, telefonla destek.
 • Ayda 20 işleme kadar yukarıdaki rutine dahil olmayan düzenleme