Seo uyumlu makale satın al

Enteresan bir başlık olsa da, açıkça ifade etmek gerekiyor ki, Seo uyumlu makale satın al araması; son zamanlarda Google ve diğer arama motorlarının gözde aramaları içerisinde yer alıyor. Pekiyi neden SEO uyumlu içerik, Seo uyumlu makale ve Seo uyumlu özgün makale gibi aramalar yaygın olarak yapılıyor? Nedir bu makale işindeki keramet? Bu metinleri kimler satıyor? Seo uyumlu makale fiyatları nasıl? En önemlisi ise bu makalelerin gerçekten etkili olabileceğine dair kesin bir veri elimizde mevcut mu? Bu sorulara cevaplar arayalım.

SEO uyumu ne anlama geliyor?

SEO; arama motoru optimizasyonu anlamına geliyor ki, bu noktada aslında içerik en önemli özellik olarak kayıtlara geçmiş durumda. Sitenizin, sizinle ilgili aramalarda üst sıralarda yer almasını istiyorsanız, Google’ın sitenizin faydalı bir site olduğuna ikna olması gerekiyor. Tabii bu özellikle ticari siteler için oldukça sıkıntılı bir konu zira, birer bilgi kaynağı olmamaları nedeniyle, “kamu yararı” özelliği de bulunmayan bu sitelerde arama motoru optimizasyonu oldukça sıkıntılı bir hal alabiliyor.

İçerik bakımından SEO uyumu ise çoğunlukla sadece teknik olarak ele alınan bir husus olmakla birlikte, gerçekte bu metinlerin tüketici/kullanıcı üzerinde pozitif efekt bırakması ve okunur olması gerekiyor.

Bir metnin, anahtar kelimeleri, alt başlıklar ve başlıklar gibi bazı teknik hususlar noktasında bazı kurallara uygun olması maalesef SEO uyumu olarak nitelemez. Mevcut koşullarda özellikle Google; metnin noktalama kurallarına uyumundan, dil bilgisi özelliklerine ve hatta başlıkla ilgili ne kadar iyi bilgi verip vermediğine dahi bakıyor. Bu durumda sitenizin “verimli” site olarak değerlendirilebilmesi için, içeriğinizin gerçekten faydalı içerik olması gerekiyor.

Faydalı içerik nedir?

Faydalı içerik; kısaca özetlenecek olursa, kullanıcının büyük kısmını okuduğu, anladığı ve bilgi edindiği içeriktir. Özellikle sitenizdeki verilerin kullanıcılar tarafından dikkate alınıyor ve paylaşılıyorsa, bu son derece güçlü bir içeriğe sahip olduğunuzu gösterir. Burada önemli not olarak eklenmesi gerekir ki, kendi site içeriklerinizi kendiniz paylaşmanız veya ücret ödeyerek başkalarına paylaştırmanız hiçbir anlam ifade etmez. Google artık bunu da kolayca tespit edebiliyor. Eğer ücretli paylaşım yapıyorsanız, siteniz ciddi cezalarla karşılaşabiliyor. (Google indeksinden çıkarılmak)

Yani faydalı içerik, faydalı içeriktir kuralı sabittir. Google, gerçeğin peşimdedir ve hiçbir site sahibine hile yaptırmaz. Kopya metinler (alıntılar dahil), grameri bozuk alelacele hazırlanmış metinler. Sadece anahtar kelime kullanımına odaklanmış metinler, okunabilirliği kuvvetli olmayan metinler faydalı değildir.

Faydalı içeriği, gerçek bir reklam metni veya firmanızın ürün veya hizmetlerini gerçekten anlatan bir içerik türü olarak düşünebilirsiniz. Zaten bunun haricinde üreteceğiniz niteliksiz metinler, firma imajınıza da zarar vereceğinden, pek de faydalı olarak tanımlanamaz.

İçerik nasıl olmalı?

Öncelikle içerik nasıl olmalı sorusunun cevabını ararken, “ben nasıl bir metni okurum?” sorusuna odaklanmanız faydalıdır. Örneğin; bu metni neden okuyorsunuz? Sizce bu metin anahtar kelimeleri kullanmak için mi, yoksa size bir konu hakkında bilgi vermek için mi hazırlanmış? Bu metin gözünüzü yoruyor mu? Bu metinde anlamadığınız kelimeler veya cümleler var mı? Bu metin konuyu ne şekilde ele alıyor? Mesela bir konudan bahsederken sizi sıkıyor ve dikkatiniz dağılıyor mu? Metinde aradığınızı bulabiliyor musunuz?

Şimdi gelelim felaketlere.

Bu metin başlıkla ilgisi olmayan konulardan mı bahsediyor? Bu metinde gereksiz bazı kelimeler tekrarlanıyor mu? Bu metinde anlamsız cümleler mi var? Metin sürekli size bir şey satmaya mı çalışıyor? Bilgi almak isterken bir reklam batağına mı saplandınız? Sürekli kendini öven bir işletme metni mi okuyorsunuz?

Son olarak üzerinde konuşma gereği bile duymayacağımız yıkıcı hususlardan bahsedelim.

Metnin her tarafı linklerle mi kaplı? Sürekli bir yere mi yönlendiriliyorsunuz? Sayfa reklamdan geçilmiyor ve nereyi okuyacağınızı mı şaşırıyorsunuz? Burada birçok farklı siteden alıntılar mı var?

Az kötüden, çok kötüye doğru metin nasıl olmaz konusuna sorularla cevap verdik aslında. Bu bahsettiğimiz hususların özellikle son iki paragraftaki türleri, sitenizin bir çöplük olmasına neden olacaktır. Bu şekilde içerik yayınlamak yerine, sitenizin boş olması dahi daha faydalıdır. Elbette bu durumda indeks alamazsınız ama en azından ceza da almazsınız.

Uluslararası ve yerel kanunlar bakımından metinler

Kamu otoritesi, sitenize hangi içeriği gireceğiniz konusunda size genellikle baskı yapmaz. Ancak özellikle; Sağlık, Eğitim, Hukuk ve bazı mesleklerle ilgili beyanların bilimsel temellere dayanması ve tüketici bakımından risk ihtiva etmemesi bakımından yayıncının sorumluluğunda olması gerekir.

Meslek kuruluşlarına bağlı meslek mensupları, sitelerinde ve siteleri dışında reklam yapamazlar. Doktorlar reklam yapamazlar, eğitim kurumları reklam yapamazlar, mali müşavirler reklam yapamazlar. Kabaca; kamusal sorumluluğu bulunan meslek gruplarının reklam yapması en azından Türkiye’de yasaktır. Bu meslek grupları sadece bilgilendirici içerikler sunabilir ve bağlı bulundukları kanunun sınırları dahilinde bazı duyuruları yapabilir.

Örneğin; özel okulların kayıt tarihini duyurabilmesi mümkündür. Bunun gibi, özel hastane veya kliniklerin bazı tedavi türlerinde yeni klinikler açtıklarını duyurmaları da mümkündür. Ama “biz en iyi eğitimi veriyoruz” veya “biz güzel tedavi hizmeti sunarız” gibi ifadeler içeren reklam metinleri sunmaları yasaktır.

Bu tip sitelerde elbette bir blog kısmı açılarak, genel konu başlıkları hakkında bilgilendirici içerikler sunulabilir. Ancak bu içeriklerin de, kamuyu yanlış bilgilendiren metinler olmaması gereklidir.

Uluslar arası kurallar bakımından da sınırlamalar aşağı yukarı aynıdır. Ancak elbette yurtdışında aleyhinizde dava açılabilmesi çok güç olduğundan, diğer dillerde yapacağınız yayınların ceza alması pek olası değildir.

SEO uyumlu makale satın almak güvenli midir?

Bir metnin nasıl olması veya olmaması gerektiği konusuna kabaca değindik. Pek çok site sahibi metin satın alma işini “basit” bir iş olarak görür ki, anlattıklarımızdan da anlayabileceğiniz gibi, aslında bu sitenizin bel kemiğidir ve hiç basit bir alışveriş değildir. İçerik yönetimi, içerik geliştirme gibi iş kolları dünyanın her yerinde yasaldır ve prensip olarak bunun bir güvenlik sorunundan bahsedilemez. Ancak bu işlem, tamamen insan odaklı ve son derece stratejik bir iş olduğundan, her bilgisayar kullanabilen ve yazı yazabilen bireyin bu işi yapabiliyor olduğundan söz edebilmek oldukça zordur.

Öncelikle metin yazarlığı bir edebi yetenektir. Kelimeleri cümlelere doğru biçimde dönüştürmek hem bir bireysel kabiliyet, hem de deneyim gerektirir. Kaldı ki, bir metni sadece üretmek; belirttiğimiz gibi Google nezdinde metni verimli hale getirmez. Bu metnin teknik özellikleri ve pazarlama özelliklerinin son derece dikkatli ayarlanması gerekir. 300 kelime seo uyumlu makale araması yaptığınızda karşınıza farklı fiyat seviyelerinde birçok sonuç elbette çıkar. Burada karar vermeniz gereken şudur; ilkokul seviyesinde bir okul gazetesi mi çıkaracaksınız, yoksa ulusak bir yayın arayışı içerisinde misiniz?

Elbette burada şakayla karışık bir benzetme yaptık. Bu benzetme size durumun vehametini çok daha iyi gösterebilir. Müşterilerinizin size bakışının hangi seviyede olmasına karar vermeniz gerektiğini vurgulamak aslında maksat. İster 300 isterseniz 500 kelimelik seo uyumlu makale arayışı içerisinde olun, karşınıza çıkan satıcıların öncelikle size ne sunacağından ve bunun sizin için fayda sağlayıp sağlamayacağından emin olun. Öncelikle satıcıya yukarıda bahsettiğimiz detayları sağlayıp, sağlamayacağını ve bu konuda garanti verip vermediğini sorun. Eğer konuyu bildiğinizi karşı tarafa gösterirseniz, zaten bunu sağlayamayacak satıcı hemen çekilecektir.

Unutmayın. Satın alacağınız makale eğer bu koşulları sağlamıyorsa hiçbir anlamı yoktur. Yapacağınız yatırım, boş yatırım ve hatta kimi zaman zararlı yatırım olacaktır.

SEO uyumlu makale fiyatları

SEO uyumlu makale fiyatları elbette bir sabit sektör söz konusu olmadığından son derece değişkendir. Kimi yazar ve firmalar bunun için kelime başı fiyat verirken, kimileri 100 kelime için bir fiyat veya belli kelime aralıkları için bir fiyat verebilir. Bu noktada elbette bizim gibi bazı firmalar, metin standartlarına göre fiyatlandırma da yapabilir.

Örneğin; biz farklı metin grupları sunuyoruz ki, bu grupların tamamında yukarıda bahsettiğimiz hususlara harfiyen uyuluyor. Bu gruplar, temel, standart ve editöryal olmak üzere üçe ayrılıyor. Çok fazla metin ihtiyacı olan, ticari siteler için temel standartlar genellikle yeterli oluyor. Kurumsal siteler için ise standart gruptaki metinleri öngörüyoruz. Ancak ileri seviyede metinlere ihtiyacı olanlar ve verecekleri konu başlıklarında bilimsel araştırma yapılması gereken müşterilerimiz için editöryal metinlerin uygun olacağını öngörüyoruz.

Elbette bizim her metin seviyemizin farklı fiyatları söz konusu oluyor ki, biz kurumsal hizmet sunduğumuzdan, hizmetlerimiz faturalandırılıyor, dolayısıyla bir vergi maliyetimiz söz konusu. Nitelikli personel çalıştırmak ve kanuni maliyetlerle uyuyor olmak, elbette bizi bireysel çalışanlardan daha pahalı hale getiriyor.

Biz koşullarda da, oldukça yoğun bir müşteri trafiğine sahibiz. Bunun nedeni elbette müşterilerimizin metinlerimizden aradıkları verimi alıyor olmalarıdır ki, bunu da gururla beyan ediyoruz.

Yani Seo uyumlu içerik fiyatları veya SEO uyumlu makale fiyatları araması yaptığınızda karşınıza tek bir sonuç çıkmaz. Bu doğalgaz fiyatları gibi genel bir fiyatlandırmaya tabi olmadığından, aramanızı derinleştirmek ve size en uygun seçeneği bulmak durumundasınız. Yalnız bu cümleyi doğru analiz etmenizi öneriyoruz. En ucuz değil, en uygun…

SEO uyumlu içerikle arama sonuçlarında yükselmek garanti edilebilir mi?

Google; birkaç teknik detay dışında SEO konusunda bilgi vermez. Ancak firmanın üzerinde en yoğun biçimde durduğu husus; “faydalı içerik” konusudur. Neredeyse tüm dokümanlarda, içeriğin faydalı olmaması halinde sitenin herhangi bir verimliliğinin olmayacağı, arama motorlarında yükselemeyeceği belirtilir. Yani evet, faydalı içerikle arama motorlarında yükselmek, garanti edilebilir.

Ancak elbette sitenizin diğer SEO parametrelerine uygun olması gereklidir. Teknik olarak zayıf bir site ne kadar içerik yüklerse yüklesin başarıyı kolayca elde edemeyecektir. Site teknolojisinin SEO üzerindeki etkileri hakkında bilgilere, sitemizdeki diğer makalelerden ulaşabilir veya bize yazarak direkt bilgi almayı deneyebilirsiniz.

Siteniz kimliğinizdir, seo uyumlu makale satın al araması yaparak, herhangi bir sonuca yönelmeyin. Size en doğru hizmeti, en uygun fiyatla sunacak kaynağı bulmanız çok önemlidir. Bu kimi zaman oldukça sıkıntılı bir işe dönüşebilir veya aramayı şimdi sonlandırıp, bizim size sunacağımız hizmetleri tercih edebilirsiniz.