SEO içerik editörü

SEO editörü, web siteniz için arama motoru optimizasyonu için optimize edilmiş içerik sağlayan bir varlıktır. SEO metin yazarlığı nasıl çalışır? Hizmet neleri içerir? Bu makale, bir SEO metin yazarının nasıl etkili bir şekilde kullanılacağını açıklamaktadır.

Bir SEO editörü, yazar ailesindeki belirli bir türdür.

Çünkü öncelikle web editörlerinin alt koluna aittir. Bu uzmanlık, İnternette okumanın özelliklerini dikkate alarak içerik yazmaktan ibarettir.

Aslında, bir İnternet kullanıcısı yeni bir okuyucu değildir. Olay örgüsünün yavaş yavaş şekillenmesini ve gerilim oluşturmasını beklemiyor. Aksine, doğrudan konuya girmek istiyor! Bir ziyaretçi, özellikle yeniyse, size en fazla birkaç saniye verir. Bu nedenle, web editörü, İnternet kullanıcılarının kısa süreli dikkatini çekebilecek çarpıcı metinler yazmaya çalışır.

SEO editörü Aynı zamanda İnternet düzenleme kodlarının ustasıdır. Ancak uzmanlığı bir adım öteye taşıyor. Sadece okuyucu için değil, aynı zamanda başka türden bir ziyaretçi için de yazıyor: arama motorları.

Peki genel olarak bir SEO editörü ne yapar?

Anahtar kelime araştırması, basitçe, insanların çevrimiçi olarak sizinki gibi içerikleri bulmak için hangi kelimeleri kullandıklarını bulmak anlamına gelir. Anahtar kelime araştırması, hangi konuların hedef kitleniz için önemli olduğunu belirlemenize yardımcı olur. Anahtar kelimelerinizi bulun ve bunları konulara göre gruplandırın.

SEO yazımı, akılda anahtar kelimelerle yazmak demektir. Amacınız, konu için internetteki en iyi cevabı yazmaktır (birbiriyle yakından ilgili anahtar kelimelerden oluşan bir set), sadece bir süper spesifik arama ifadesi değil. İyi SEO yazımı, semantik olarak ilişkili binlerce terim için sıralanır ve bunların çoğu gerçek metne dahil edilmez. Yayınladıktan yaklaşık bir veya iki ay sonra başlayarak (ve daha sonra yılda bir kez), haberinizin nasıl gittiğini kontrol edin. Google aramalarında olmasını umduğunuz şeyi mi gösteriyor? Fantastik. Belki alakalı, beklenmedik anahtar kelimeler için de görünüyor.

Bir web sayfasının gösterdiği anahtar kelime listesi, Google’ın metninizi nasıl yorumladığını bilmenizi sağlar.

İçerik SEO, web sayfalarınızın arama motorlarında üst sıralarda yer almasına yardımcı olan içerik oluşturmayı ifade eder. Web sitenizdeki içeriğin yazılması ve yapılandırılmasıyla ilgili her şeyi içerir. Web sitenizin iyi bir sıralamaya sahip olmasını sağlayacak içerik üretmek için göz önünde bulundurmanız gereken üç ana unsur vardır: anahtar kelime stratejisi, site yapısı ve metin yazarlığı.

seo içerik editörü kimdir

İçerik SEO önemlidir çünkü Google gibi arama motorları web sitenizi okur, bu nedenle sitenizde kullandığınız kelimeler sitenizin sonuç sayfalarında sıralanıp sıralanmayacağını belirler. Elbette, web siteniz iyi tasarlanmış, harika bir kullanıcı arayüzü ile olmalı ve sitenizin Google’da sıralanmasını sağlayan tüm teknik şeyler de ele alınmalıdır. Ancak kaliteli içerik olmadan sitenizin arama motorlarında hiç şansı yoktur.

Anahtar kelime araştırması, temel olarak, sıralamak istediğiniz kapsamlı bir anahtar kelime listesi oluşturmak için attığınız adımlardır. Her içerik SEO stratejisi anahtar kelime araştırmasıyla başlamalıdır, çünkü trafik oluşturmak istiyorsanız kitlenizin ne aradığını bilmeniz gerekir. Anahtar kelime araştırması, sıralamayı hedeflemeniz gereken terimleri keşfetmenize yardımcı olur.

Anahtar kelime araştırmasının dört adımı vardır:

  • Önce işletmenizin misyonunu yazarsınız;
  • Ardından, bulunmasını istediğiniz tüm anahtar kelimelerin bir listesini yaparsınız;
  • Ardından, arama amacına bakın;
  • Son olarak, tüm bu anahtar kelimeler için açılış sayfaları oluşturursunuz.
  • Anahtar kelime araştırmanızı doğru yaparsanız, insanların kullandığı terimler ve sitenizdeki sayfaların bulunmasını istediğiniz terimler hakkında net bir genel bakışa sahip olmalısınız. Bu genel bakış, web sitenizde içerik yazmak için bir kılavuz görevi görecektir.