SEO Hizmeti

Bugün işletmelerin yüzde 55’i profesyonel arama motoru optimizasyonu (SEO) hizmetlerine yatırım yapıyor. Şirketiniz SEO hizmetlerini bile düşünmeden önce, şu iki soruyu yanıtlamak çok önemlidir: SEO hizmetleri nelerdir ve bir SEO şirketinin hizmetleri neleri içermelidir? SEO hizmeti nedir? Sorusuna yanıt olarak, bir cümlelik bir cevap verebilmek elbette mümkün değildir. Bu noktada, ihtiyaçların analizine bağlı olarak farklı site gereksinimleri söz konusu olacağından, her site veya marka için farklı SEO gereksinimleri ortaya çıkar.

Tabii SEO kavramını doğru anlamak da bu aşamada büyük önem arz eder. Öyle ki, SEO aslında sadece bir teknik uygulama süreci değildir. Ayrıca SEO bir manipülasyon uygulaması türü hiç değildir. Arama motorunu yanıltmaya veya yönlendirmeye dönük eylemler, kesinlikle orta ve uzun vadede büyük cezaları ortaya çıkarır. Örneğin Google, etik dışı SEO uygulayan siteleri bütünüyle listesinden çıkarır.

Bu bakımdan Yerel SEO, Global SEO, Uluslararası SEO veya tanımı ne olursa olsun, SEO uygulamalarını mutlaka dijital pazarlama aracı olarak görmeniz gereklidir. Bunun için de mutlaka uzman bir kuruluşla çalışmanız uygun olacaktır. Örneğin biz size bu hizmeti en yüksek standartlarda ve güncel formu ile sunabiliyoruz. SEO linkimizde yer alan açıklamalardan gerekli temel bilgileri alabilir ve dilediğiniz zaman bize ulaşarak hizmet almaya başlayabilirsiniz.

Şimdi SEO Hizmeti kavramına genel bir bakış yapalım.

SEO hizmetlerinin tanımı ve SEO genel görünümü

SEO hizmetleri, genellikle bir SEO ajansı tarafından sunulan ve şirketinizin arama motoru optimizasyonunda başarılı olmasına yardımcı olan hizmetlerdir. SEO ile işletmeniz, Google ve Bing gibi arama motorlarında arama sonuçlarında görünürlüğünü artırmak ister. Özellikle şirketiniz, ürünleriniz, hizmetleriniz veya sektörünüzle ilgili arama sonuçlarına odaklanırsınız.

Google gibi arama motorları, bir web sitesinin arama sonuçlarındaki sıralamasını veya konumunu belirlemek için 200’den fazla faktöre güvendiğinden, SEO’da başarılı olmak için önemli miktarda uzmanlık gerektirir. Bu nedenle birçok işletme, bir SEO hizmet sağlayıcısıyla ortaklık yapmaktadır.

Google ve Ask Jeeves gibi arama motorlarının piyasaya sürülmesinden bu yana geçen yıllarda, arama motoru algoritmaları çok sayıda güncelleme ve yeniliğe maruz kaldı. Bu nedenle birçok SEO şirketi, belirli (ve rekabetçi) sektörlerdeki işletmelerin başarılı olmasına yardımcı olan özel SEO hizmetleri sunar.

En yaygın SEO pazarlama hizmetlerinden bazılarının birkaç örneği şunları içerir:

  • Yerel SEO
  • E-ticaret SEO
  • İhracat SEO
  • Sağlık Turizmi SEO
  • Sesli SEO

SEO denetimleri

Birçok şirket için geleneksel SEO hizmetleri, başarılı olmak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlar. Bununla birlikte, yerel veya e-ticaret mağazasıysanız, yerel ve e-ticaret SEO hizmetleri, SEO stratejinizin etkisini en üst düzeye çıkarabilecek bir rekabet avantajı sunar.

Bazı durumlarda, SEO hizmetleri, aşağıdakiler gibi SEO’nun belirli alanlarına odaklanacaktır:

Başlık etiketleriniz, içeriğiniz ve daha fazlası gibi web sitenizle ilgili optimizasyonlara odaklanan sayfa içi SEO

Web sitenizin geri bağlantıları gibi çevrimiçi varlığınızla ilgili optimizasyonlara odaklanan sayfa dışı SEO

Sayfa hızınız, site mimariniz ve daha fazlası gibi web sitenizin arka ucuyla ilgili optimizasyonlara odaklanan teknik SEO

SEO, başarılı olmak için sayfa içi, sayfa dışı ve teknik SEO gerektirdiğinden, şirketlerin bu hizmetlere yatırım yapması alışılmadık bir durumdur.

seo hizmeti

Çoğu, sayfa içi, sayfa dışı ve teknik SEO içeren tam hizmet SEO planlarını tercih eder, çünkü bu planlar size hepsi bir arada bir çözüm sunar, böylece zamanınızı başka bir yere odaklayabilirsiniz.

Her SEO şirketinin hizmetleri bir SEO denetimi içermelidir.

Bir SEO denetimi ile SEO sağlayıcınız mevcut stratejinize derinlemesine bir bakış atar. Yerinde bir SEO stratejiniz olmasa bile, ajansınız web sitenizi SEO açısından değerlendirecek, mükemmel olduğu yerlere ve iyileştirmeleri nerede kullanabileceğine bakacaktır.

Ücretsiz SEO denetim araçlarından yararlanabilseniz de, bunlar işletmenize SEO uzmanlarından oluşan bir ekip ile aynı görüşü sağlamaz. Bu nedenle SEO hizmetleri bir denetim içermelidir. Aksi takdirde, SEO şirketiniz tarafından hazırlık ve yatırım yapılmadığını gösterir.

Eksik bir SEO denetimi, ajansınızın işletmeniz için özel bir strateji oluşturmayı planlamadığını da gösterebilir. Bunun yerine bir şablon kullanıyorlar, bu yüzden sitenizi denetlemek için zaman harcamak istemiyorlar.

En iyi stratejiler işinize, markanıza ve hedef kitlenize göre uyarlanır.

Sektörünüz ne kadar niş olursa olsun, SEO hizmetlerinizle bir rakip analizi istersiniz. Rakip analiz araçlarıyla, SEO şirketiniz çevrimiçi ve çevrimdışı rakipleri keşfedebilir. Bu keşif, stratejinizi bilgilendirerek rakiplerin zayıflıklarından yararlanmanıza ve onlardan yararlanmanıza yardımcı olabilir.

Birçok SEO ajansı, hizmetleriyle birlikte bir ilk rakip analizi içerirken, rakip analizlerini stratejinizin düzenli bir parçası haline getiren şirketlerle ortak olmak istersiniz. Rakiplerinizi sürekli olarak değerlendirir, her zaman fırsatları araştırır ve tespit ederler.