Premium Hosting Nedir?

Hosting web sitelerinizin çalışabilmesi için gerekli 2 bileşenden bir tanesidir Premium Hosting; bizim yüksek standartla sunduğumuz hizmete verdiğimiz isimdir. Sadece bizden yönetim veya seo hizmeti alan müşterilerimiz için sunduğumuz hizmet, aynı zamanda sitelerini yaptığımız müşterilerimiz için de bir seçenek olarak sunulur. Dilerseniz sitenizi dışarıda bir merkezde barındırabileceğiniz gibi; işlemi bize devredip, hiç bir yönetim fonksiyonu ile uğraşmayabilirsiniz.

Koyumavi; dijital çağda ihtiyaç duyduğunuz tüm veri barındırma, yayın ve veri güvenliği hizmetlerini verir. Sunucularımız 1024bit güvenlik sertifikaları ile korunur ve cloud altyapısı ile çalışır. Sistemdeki tüm sitelerimiz CDN hizmetini ücretsiz olarak alır ve ışı hızında, kesintisiz sitelere sahip olur. Unutmayın ki, site yükleme hızı ve kesinti miktarı SEO için de oldukça ciddi bir parametredir. Barındırma hizmeti verdiğimiz tüm sitelere SSL (HTTP ile giriş) ve sabit ip hizmetlerini standart olarak veriyoruz. Ayrıca meydana gelecek teknik problemlere siz henüz fark etmeden müdahale ediyoruz. Yani, premium hosting, gerçekten premium.

İstanbul veri merkezimiz, Türkiye’nin en gelişmiş teknoloji üslerinden bir tanesidir ve binlerce sunucuya ev sahipliği yapmaktadır. Tamamen kendimize ait donanımımız üstün niteliklere sahiptir. 24 saat denetimimiz altındaki donanım parkımız, en iyi hizmetleri verebilmek için sürekli geliştirilmektedir.

CDN altyapımız, dünyanın önemli tedarikçilerinden Cloudflare ve Amazon tarafından sağlanmaktadır ve bu sayede dünyanın en hızlı veri akış hızını sunabilmekteyiz. Cloud sistemi sayesinde ana sunucularınız kesilse dahi, onlarca farklı sunucu üzerinden siteniz yayın yapmaya devam eder.

Güçlü Altyapı

Koyumavi Medya olarak, donanım seviyemizin en nitelikli bileşenlerle en üst noktada olmasını sağlarız. Kesinti ve hizmet kalitesinde düşüş yaşanmasını engelleyecek her türlü tedbiri alır, olası sorunlara dakikalar içerisinde müdahale ederiz. Teknolojinin ulaştığı son noktada yer alan makine parkımızdaki tüm cihazlarımız, yeni nesil araçlardır ve bir sonraki sürüm vakit kaybedilmeden parka dahil edilir. Sonuç olarak alacağınız hizmet, benzersiz niteliklere sahip olabilmektedir.

Hosting Satmıyoruz

Firmamız bir servis sağlayıcı değildir. Barındırma hizmetleri üretmiyor, sizlere hosting hizmetini son kullanıcı seviyesinde sunmuyoruz. Sadece yönetim hizmeti verdiğimiz siteler için, tamamen bizim denetimimizde olması ve daha yüksek niteliklere sahip olması için farklı bir boyutta hizmet sunuyoruz. Sunucularımızı kendimiz konfigüre ediyor ve yönetimini biz yapıyoruz. Siteniz için ihtiyaç duyulacak tüm uygulamaları ve donanımı hazır bulunduruyor, gerekirse temin ediyoruz.

Web Sitesi Nasıl Çalışır?

Web siteleri 2 ana bileşene sahiptir;

  1. Alan adı (Domain)
  2. Hosting (Veri Barındırma ve Yayın Alanı)

Web sitesinin sadece www.alanadınız.com biçimindeki domainden ibaret olduğu bir yanılgıdır. Sitenize erişilebilmesi için gerekli olan yol haritası, yani adres bilgileri domaindir. Ama siteniz için bir yuvaya sahip değilseniz, adresin bir hükmü olmayacaktır. Daha basit ifade edecek olursak; bir kullanıcı sizin sitenizin alan adını tarayıcıya yazdığında, herhangi bir sayfadaki linkinizi veya arama motorundaki sonucu tıkladığında, DNS sunucusu tarafından sitenizin yayın yaptığı sunuya yönlendirilir. Alan adınız bir sunucu üzerinde tanımlı değilse, herhangi bir cevap kullanıcıya ulaşmaz.

Nitelikli Hosting Gerekliliktir.

Günümüz koşullarında web siteleri, dinamik ve içerisinde uygulama barındıran yazılımlardır. Bu yazılımların dönüştürülüp, okuyucuya sunulması için ciddi miktarlarda sistem kaynağı gerekir. Özellikle WordPress, Joomla gibi Content Management System (CMS) altyapıları ile kurulan siteleri ve e-ticret platformları geleneksel paylaşımlı hosting sistemi ile verimli çalışamazlar.

Pek çok wordpress kullanıcısının şikayeti olan site yavaşlığı ve zaman zaman yayının durması sorunu, paylaşımlı hosting sisteminin belli kaynakları sınırlıyor olmasıdır. Paylaşımlı hizmet veren sunucularda yüzlerce, hatta binlerce site yayın yapıyor olabilir. Bu durumda sistemin niteliklerine bağlı olara ksite başına performans zorunlu olarak sınırlanır.

Ancak biz premium hosting hizmetlerimizde kullanıcılara sunduğumuz sistem kaynağını üst limitlerde sınırlarız. Örneğin, bizim makinelerimizin her birinde en çok 30 site bulunur. Kimi siteler daha yüksek kaynaklar gerektirdiğinden, daha yüksek kaynakları olan makinelerde barındırılır, hatta bazı siteler tek makineyi işgal edebilir. Bunun yanında, çok ciddi trafiği ve veri hacmi olan sitelerin onlarca makine ile paralel işlem yapabilmeleri de mümkündür. Biz sitenizin mükemmel performansla çalışması için yönetim hizmetlerimiz kapsamında en uygun opsiyonu seçiyor ve sizin için çalışır hale getiriyoruz. Premium hosting, size hiç iş kalmayan sisteme verdiğimiz isimdir.

Sistem İzleme Prosedürü

Sunucularımızda bulunan siteleriniz veya uygulamalarınız kesintisiz çalışır. Yayında herhangi bir sorun ortaya çıkması durumunda uzmanlarımız derhal haberdar olur ve sisteme müdahale eder. Dolayısıyla pek çok sorun henüz size etkilerini göstermeden bertaraf edilir.

Kesintisiz Yayın

Sunucularımız, kapasitesinin çok üzerinde yedek güç üniteleri ile desteklenir ve bunun yanında tesis dizel jeneratör ile sınırsız süre ile elektrik beslemesi alabilmektedir. Voltaj dalgalanmaları ve sair elektriksel sorunların tamamı en yüksek güvenlik tedbirleri ile ortadan kaldırılır ve yayının kesintiye uğraması imkansız kılınır.

Yüksek Kapasite

Veri merkezimizde binlerce makinenin barındırılıyor olmasının yanı sıra, bir bu kadar daha sunucu barındırılabilecek kapasite mevcuttur. Farklı teknolojilere sahip sistemlerimiz doğrudan internet omurgasına bağlıdır ve en yüksek kapasiteden veri trafiği kapasitesine sahiptir. Aynı şekilde, donanım seviyemiz de yüksek kapasiteyi sunabilecek niteliklere sahiptir.

Mükemmel Yapılandırma

mevcut şartlar altında yayın yapmakta olan tüm teknolojiler için farklı donanım ve yazılım seviyesinde sistemlerimiz bulunmaktadır. Linux ve Microsoft işletim sistemlerini barındıran makinelerimizde, gereksinim duyulabilecek her türlü uygulamaya kolayca erişilebilir. Elbette siz premium hosting müşterisi olduğunuzda bunların hiçbirisi ile ilgilenmek durumunda kalmıyorsunuz.

Temel gereksinimler, uygulama depoları, güvenlik özellikleri ve bakım gibi süreçlerin tamamı premium hosting müşterilerimiz için bizim tarafımızdan sunulur. Müşterilerimiz yönetim hizmetlerini bize devrettikten sonra hiç bir kodlama veya web geliştirici aracı ile zaman harcamaz. Biz onlar için sitelerini kendi sitelerimiz varsayıp, mükemmel biçimde yönetiriz. Ayrıca sunucularımızda barındırılan sitelerin SEO teknik gereksinimleri de %100 karşılanır. Her sitemiz için özel IP ve SSL sertifikası kurulumu yapar ve güvenlik bakımından olduğu kadar, SEO bakımından da mükemmel olmalarını sağlarız. Bunun yanında tüm sunucularımızda, Anti spam ve DDOS atak korumaları mevcuttur.

Her zaman olduğu gibi, arkanıza yaslanın ve sadece izleyin…

Koyumavi Dijital Medya servisleri tüm hizmetlerinde olduğu gibi premium hosting hizmetlerinde de profesyonel destek veriyor. Bu sırada siz kendi işinize odaklanabilir ve teknik süreçlerin tamamını bize bırakabilirsiniz. Yönetim paketlerimiz dahilinde alacağınız total hizmetler sayesinde, siz sadece gelen siparişleri inceler ve müşterilerinizle iyi ilişkiler kurmak için zaman harcarsınız. Sizi onlara ulaştırmak ise bizim işimizdir. Koyumavi Dijital Medya, pek çok hizmetini tekil olarak sunar. Örneğin, içerik hizmetleri, tasarım, proglamlama ve SEO gibi hizmetler tekil olarak sunulabilen işlemlerdir. Ancak premium hosting hizmeti yönetim hizmetinin bir parçasıdır ve tekil olarak satılmaz.