300 kelimelik SEO uyumlu makale

Blog girişinizin arama motorunda iyi bir yere sahip olması için en az 300 kelime içermesi gerekir. Okunabilir hale getirirken metin uzunluğunuzu nasıl artıracağınızı öğrenin ve Google SEO’nun nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinin. Kimin özellikle kısa cümlelerde yüksek oranda metin içeren blog girişleri yazarsa, Google’a daha iyi yerleştirme şansı daha yüksektir. 300 kelimelik seo uyumlu makale satın almak veya farklı seçeneklerin sizin için neler sağlayacağına bakalım.

Bununla birlikte, içeriğinizin ne kadar uzun olması gerektiği, büyük ölçüde, yazdığınız sektör için tipik olana ve arama sorgunuzun amacını neyin karşıladığına bağlıdır. Bazıları size 300-500 kelimenin iyi olduğunu ve 2.000 kelimenin blogunuz için minimum kelime olması gerektiğini söyleyecek, diğerleri ise 1.890 kelimede tatlı noktayı bulduklarını iddia edecekler. 2.500 kelimelik bir makale organik trafiğin artmasına gerçekten yardımcı oluyor, ancak gerçekten kendisi için yazıldığı tipik bir endüstri olacak şekilde yazılmış mı?

Nasıl Makale Satın Alırsınız?

Makale satın almak; yasa dışı bir işlem değildir. Öncelikle bu konuda rahat olmanız gerektiğinin altını çizelim. Hatta metin yazarlığı ve içerik tedariği, basın yayın tarihinin başından beri var olan uygulamalardır. Dijital medyada içerik, basılı medyaya göre biraz daha önemli olduğundan, günümüzde bu ihtiyaç ve buna yönelik tedarik oranı da artmış durumadır.

Ancak, Google bakımından illegal olan; içeriğin kopya olmasıdır. Kaldı ki, kopya içerik, zaten çalıntı içerik anlamına geldiğinden, aslında dünyanın her yerinde yasa dışıdır. Bu nedenle sunacağınız içeriğin, istisna söz konusu olmaksızın bütünüyle özgün olması, ön koşuldur.

Bunun yanında, Sağlık, Hukuk ve serbest meslek (muhasebe vb.) sektörlerinin reklam yasakları olduğundan, bu alanlarda yapılacak içerik paylaşımlarına da dikkat edilmesi gerekir.

Makale satın almak için ise nitelikli kuruluşları ve alan uzmanı serbest yazarları tercih edebilirsiniz. Örneğin, biz size dildiğiniz sektör için bütünüyle özgün, dil ve anlatım noktasında basın yayın standartlarında yer alan web sitesi içeriği veya bir başka deyişle seo uyumlu makale sağlayabiliriz. Makale fiyatları ve diğer koşullar için bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

SEO ve Makale İlişkisi

SEO, sayfadaki kelime sayısını azaltarak en iyi cevaptır, ancak hangi anahtar kelimeler daha rekabetçi? En az 1.500 kelimeyi ve mümkünse 2.000 kelimeyi veya daha fazlasını hedefleyerek SEO konumlandırma.

SEO konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Backlinko, 1 milyondan fazla Google arama sonucunu analiz ederek mükemmel bir iş çıkardı. Aslında, sonuçların yalnızca aramanın ilk birkaç gününde değil, birçok sayfaya yayılma ihtimali de yüksektir.

Bir Forbes makalesi, her sayfanın en az 300 kelime içermesi gerektiğini öne sürüyor ve 600.000 anahtar kelimeden oluşan bir çalışmaya dayanarak, yüksek rütbeli sayfaların ortalama 500 ila 750 kelime içerdiğini belirtiyor. Araştırmada SERP verileri ve Semrush bağlı kuruluş bağlantıları kullanılmış, ilk sayfanın ortalama Google sonucunun 1.880 kelime içerdiğini bulmuşlardır. İlk 3 sıralamada görünen sonuçlar 750 kelime olma eğilimindeydi, ancak blogunuzu arama motorları için optimize etmeye çalışıyorsanız, daha uzun süreler daha iyi olabilir.

Blogunuz için yapabileceğiniz en iyi şey, onu benzersiz ve değerli içerikle doldurmak ve ihtiyacınız olmayan her şeyden kurtulmaktır. Güçlü bir yazar olmak bir şeydir, ancak insanların gerçekten okuduğu bir blog yazabilmek başka bir şeydir. Bloglarınızın sıralama sitelerinde olup olmaması önemli değil, arama motorları için hala değerlidir.

Faydalı İçerik Üretin

Hedef kitleniz için sürekli olarak değerli içerik oluşturarak, daha yüksek bir seviyeye ulaşabilir ve Google’ın sitenizi bir konu veya sektör için yetkin ve güvenilir bir kaynak olarak tanımlamasına yardımcı olabilirsiniz. Güven ve kullanılabilirlik sinyalleriyle birlikte bu rakamlar, belirli bir anahtar kelimenin sayfa alaka düzeyini belirlemek için arama davranışının daha derin bir anlayışıyla birleşir, böylece Google kullanıcılara web sitenizin alaka düzeyi ve web sitenizin kullanıcıları ile alaka düzeyi hakkında daha iyi bir fikir verebilir. arama motoru.

Bu nedenle, anahtar kelimeleri doldurmanın arama motoru sıralamalarınızı olumsuz yönde etkileyeceği oldukça açık olmalıdır. Basit bir görünüm olması pek olası değildir – anahtar kelimelere bakmak hala bir Google sıralama faktörüdür, ancak sınıflandırılması olası değildir.

Tüm bunlar, içeriğinize anahtar kelimeler eklemenin ve içinde doğal dil kullanmanın sıralamanızı iyileştirdiğini gösteriyor. “SEO anahtar kelimelerinin nasıl oluşturulacağını” amaçlayan, LSI anahtar kelimeleri adı verilen anahtar kelimeleri doğal olarak nasıl dahil edeceğimizi gördük. Bu uzun gönderi sağlıklı bir dizi anahtar kelime metni içerirken, 300 kelimelik bu makalede 50 kelime sadece hedef anahtar kelimelerdir!

Bu makalenin başlığındaki “SEO anahtar kelimeleri”, “LSI anahtar kelimeleri” ve “yaşam tarzı” veya bu gönderideki “SEO anahtar kelimeleri” gibi kullandığınız alt başlıklara özellikle dikkat edin.

Kelime Sayısı Sorunsalı

Google’ın sıralamasını değerlendirirken hatırlamanız gereken en önemli şeylerden biri sayfanızdaki kelime sayısıdır. Google, sayfaları kaliteye göre sınıflandırmak istediğinden, yeterli sayıda kelimeye sahip sayfalara iyi sıralama verir. Blog gönderileri gibi eğitim içeriği olmayan normal web siteleri için kelimeler en az 300 kelime olmalıdır.

SEO ve kullanıcı etkileşimi, blog yazılarınız ve diğer eğitim içeriğiniz için en az 300 kelimelik içeriğe sahip bir sayfa oluşturmak için biraz daha fazla zaman ayırmayı düşünebilirsiniz. Arama motoru sıralamalarının ilk% 10’unda yer aldığınızda, sayfanızın 500’den fazla ve 200’den fazla kelime içermediğinden emin olun. Web sitenizin arama sıralaması ve Google’ın arama sonuçları üzerindeki olumsuz etkileri önlemek için en az 500 kelimelik bir sayfa hedeflemelisiniz.

Blog gönderileri için sihirli kelime sayısı olmasa da, kıyaslama olarak kullanabileceğiniz bazı minimum kelime sayıları vardır. Unutmayın, bir blog gönderisindeki en önemli faktör, içeriğinizin sağladığı değeri ve arama motoru sıralamaları açısından kullanıcı katılımını etkili bir şekilde dengelemektir.

300 veya daha fazla kelime yazmak, arama motorlarının sitenizi anlamasına ve daha iyi sıralamasına yardımcı olmak için yeterli bilgi sağlar. En iyi uygulama olarak, 500 – 2.500 kelime yazmadan önce kapsamanız gereken konuları yazarsınız. Daha fazla yazıyorsanız, metni birkaç bağlantılı sayfaya bölmek iyi bir fikir olabilir.